20 lipca 2024

Skaner do inwentaryzacji

Do przeprowadzenia inwentaryzacji, z której uzyskamy miarodajne pomiary, pozwalające na wykorzystanie ich w dalszych analizach i procesach symulacyjnych konieczne jest wybranie odpowiednich i sprawdzonych narzędzi. Korzystając z narzędzi, które są polecane przez specjalistów z branży, a także ekspertów z obszaru inwentaryzacji mamy pewność, że przeprowadzony pomiar będzie profesjonalny. W zależności od rodzaju obiektu, na jakim mamy przeprowadzić inwentaryzację – skorzystamy z innego rodzaju skanera do inwentaryzacji.

Przy konieczności przeprowadzenia profesjonalnej inwentaryzacji musimy też zadać sobie pytanie, co będzie dla nas bardziej opłacalne: zakup/wypożyczenie odpowiedniego sprzętu i samodzielne przeprowadzanie inwentaryzacji czy zlecenie zadania firmie, która posiada doświadczenie w tego typu realizacjach. Na polskim rynku dużym zaufaniem wśród klientów cieszy się firma VPI Polska, która świadczy dla swoich klientów usługi inwentaryzacji różnego rodzaju obiektów, budynków czy zabytków.

Rozwiązanie, w którym powierzamy wykonawcy przeprowadzanie inwentaryzacji posiada wiele zalet, a jako jedną z najbardziej znaczących wymienić można chociażby minimalizację czasu klienta, który konieczny będzie dla przeprowadzenia inwentaryzacji. Zarówno właściciel budynku czy innego obiektu jak i zleceniodawca nie muszą być zaangażowani w przebieg realizacji. Firma VPI Polska wykorzystuje sprawdzone i pewne skanery, dzięki którym odtwarza cały model 3D budynku. Wiąże się to automatycznie z brakiem konieczności zostawiania szczegółowych instrukcji ze strony klienta. Skaner do budynków 3D Faro Focus to narzędzie, które jest polecane przy inwentaryzacji budynków i zabytków. Zeskanowanie całego obiektu w wykorzystaniem tego skanera zajmuje zaledwie kilka godzin, co pozwala na uzyskanie wyczerpujących informacji o obiekcie w zaskakująco krótkim czasie.

Równie ważna jak sam skaner do inwentaryzacji jest również obróbka uzyskanych plików. VPI Polska https://vpi-polska.pl/skanery-3d/ świadcząc usługę skanowania, zajmuje się również późniejszym przekształceniem skanu 3D w formę cyfrowego zapisu odnośnie danego obiektu, który pozwoli na wykonywania symulacji, sprawdzanie różnych scenariuszy i późniejszą pracę opartą na rzetelnych i wiarygodnych danych. Informacje, jakie otrzymuje klient od firmy są już po edycji i na ich podstawie można bez problemu odtwarzać model 3D.