18 kwietnia 2024

Pompy ciepła gdańsk

Ekologiczną alternatywą dla standardowych systemów grzewczych jest pompa ciepła działająca w systemie powietrze – woda, która wykorzystuje ciepło zawarte w powietrzu lub ciepło ziemi. Wybierając pompy ciepła gdańsk pozwala znaleźć zastosowanie zarówno w nowym budownictwie, jak i przy modernizacji istniejących budynków, dzięki efektywnej integracji z systemem ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji. Pompa ciepła gruntowo-wodna może być wykorzystywana do ogrzewania przy małych obiektach, które nie są ogrzewane konwekcyjnie, np. przy basenach.

Pompy ciepła, przeznaczone do ogrzewania zarówno pomieszczeń, jak i wody, zapewniają wysoki komfort użytkowania. Dzięki inteligentnym panelom dotykowym zostały zaprojektowane tak, aby zagwarantować użytkownikom łatwość obsługi, wygodę i bezpieczeństwo. Ogrzej się w zimie, a w lecie pozbądź się upału – brzmi doskonale. Jeśli poszukujesz takiej opcji jak pompy ciepła gdańsk pomoże ci wybrać jedno z nich.

Dzięki szerokiemu zakresowi temperatur pracy pompy ciepła powietrze-woda są idealne dla prawie każdego klimatu. Z całkowitą sprawnością do 4,72, pompy powietrzne szybko się nagrzewają i są bardzo energooszczędne. Zużywając tylko 5kW mocy, powietrzna pompa ciepła może wyprodukować wystarczającą ilość ciepłej wody dla całego domu, jednocześnie ogrzewając każde pomieszczenie do żądanej temperatury.

Znaną funkcją gruntowej pompy ciepła jest zapewnienie komfortowego ogrzewania tam, gdzie temperatura na zewnątrz jest niższa od temperatury wewnątrz. Jednocześnie gruntowe pompy ciepła mogą podnosić wodę do dowolnej temperatury – podgrzewając ciepłą wodę użytkową, baseny, instalację centralnego ogrzewania. Jest to możliwe dzięki innowacyjnej technologii cyklicznej pracy pompy ciepła, która pozwala na dystrybucję energii ciepła utajonego zgromadzonego w gruncie o każdej porze roku.