22 czerwca 2024

Bank głosów do dubbingu

Źródło: https://soundprove.com/

Jak działa bank głosów do dubbingu?

Bank głosów do dubbingu jest bardzo przydatnym rozwiązaniem dla osób, które chcą skompletować obsadę dla ścieżki dźwiękowej z podkładanymi dialogami. Przy udźwiękawianiu filmów, bajek, gier oraz innych projektów niezbędny jest udział profesjonalnych aktorów. Proces podkładania głosów ma duże znaczenie dla końcowego efektu, a tym samym również dla odbioru produkcji przez widownię. Na udany dubbing składa się wiele czynników. Poza dobraniem odpowiednich głosów konieczne jest też profesjonalne przeprowadzenie nagrań, wykonanie miksu i masteringu czy zmontowanie całego materiału. Wszystkie te działania możemy sprawnie przeprowadzić w naszym studiu SoundProve.

Baza aktorów głosowych

Nasza baza głosów jest nieustannie rozwijana o nowych wykonawców. W zasobach banku dostępni są aktorzy o zróżnicowanych umiejętnościach, którzy potrafią sprawnie wcielić się w odgrywaną postać i wywrzeć odpowiednie wrażenie na słuchaczach. Do tej pory w naszym studio zrealizowaliśmy steki udanych projektów, co daje pewność profesjonalnej obsługi. Wykonawcy dostępni w bazie SoundProve mają duże doświadczenie w dubbingu, a także wielu innych zadaniach. W zależności od potrzeb, w banku znaleźć można aktorów optymalnie dopasowanych do projektów w różnych konwencjach. Każdy z nich posiada unikalną barwę i umiejętności, co pozwala na trafne obsadzenie bohatera wymagającego podłożenia głosu. Współpraca z naszym studiem daje też pewność profesjonalnego połączenia nagranego dubbingu z innymi ścieżkami, takimi jak efekty specjalne czy muzyka ilustracyjna.

Duży wybór

W produkcji dubbingu bardzo często wykorzystywane muszą być różne głosy, w tym męskie, damskie czy dziecięce. Jedynym ograniczenie jest tak naprawdę ilość postaci, pod które trzeba podłożyć głos. W naszej bazie znaleźć można wielu interesujących wykonawców, którzy nadają nową wartość realizowanym nagraniom. Każdy głos w banku można łatwo sprawdzić, słuchając darmowych próbek. W ten sposób da się zweryfikować indywidualne cechy poszczególnych lektorów i aktorów, oceniając ich pod kątem dopasowania do projektu. Każdy wykonawca został dokładnie opisany, co pozwala na łatwe znalezienie odpowiednich kandydatów do obsady. Po wybraniu właściwego głosu wystarczy jedynie zlecić nam przygotowanie nagrań próbnych. Po jego odsłuchaniu można zatwierdzić obsadę dubbingu, bądź też poszukać kolejnych propozycji. W banku SoundProve dostępne są głosy zarówno polskie, jak i zagraniczne. Dubbing możemy bowiem przygotować w obcym języku, co pozostaje nie bez znaczenia dla projektów opracowywanych z myślą o dystrybucji pozakrajowej. Powierzone nam zlecenia wykonujemy sprawnie, terminowo i szybko.