4 grudnia 2024

Wolumetria twarzy

Źródło: https://www.kaniowscy.pl/

Co to jest wolumetria twarzy?

Wolumetria twarzy to małoinwazyjny i praktycznie bezbolesny zabieg, który polega na podskórnym wprowadzaniu kwasu hialuronowego za pomocą igły lub kaniuli. Zastosowanie tej drugiej znacząco zmniejsza ryzyko wstępowania zasinień. Kwas hialuronowy używany w tym zabiegu musi być wysokiej jakości, aby zapewniać optymalną skuteczność oraz bezpieczeństwo. Z tego względu do iniekcji stosowane są preparaty z substancją o podwyższonej gęstości, pozwalającą jednocześnie na uzyskanie konkretnych efektów estetycznych. Na rodzaj użytego wypełniacza oraz objętość samego wypełnienia wpływa wiele czynników, takich jak obszar poddawany procedurze czy indywidualne preferencje pacjenta pod względem oczekiwanych rezultatów.

Zastosowanie kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy jest substancją na szeroką skalę wykorzystywaną w zabiegach medycyny estetycznej. Wynika to z jego unikalnych właściwości, a także specyficznej budowy. Kwas hialuronowy występuje naturalnie w tkance łącznej, a jego główną funkcją jest utrzymywanie sprężystości skóry właściwej. Substancja ta posiada unikalną zdolność do wiązania wody, co pozostaje nie bez znaczenia dla objętości tkanek. Przeprowadzenie zabiegu wolumetrycznego z wykorzystaniem kwasu hialuronowego przywraca skórze prawidłową jędrność i nawodnienie, a także niweluje objawy spowodowane procesami starzenia oraz zmniejszeniem ilości tego składnika.

Przygotowania do zabiegu

Wolumetria trwa około 30 minut. Do jego przeprowadzenia zabiegu nie są wymagane żadne specjalne przygotowania od pacjenta, jednak procedura musi być poprzedzona specjalistyczną konsultacją. W ten sposób lekarz może poznać leki przyjmowane przez pacjenta, występujące schorzenia czy alergie, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. Zabieg nie powinien być wykonywany u osób ze zmianami czyrakowymi i aktywnymi infekcjami opryszczkowymi w okolicach twarzy, a także uczulonych na którykolwiek składnik preparatu iniekcyjnego oraz zmagających się z nieustabilizowaną cukrzycą. Do przeciwwskazań zalicza się również ciążę, karmienie piersią oraz nieprawidłową krzepliwość krwi. Zaleca się też zachowanie ostrożności w przypadku pacjentów po przeszczepach, poddawanych terapii immunosupresyjnej.