18 kwietnia 2024

W jaki sposób działa pilot do bramy?

Pilot do bramy Nice sprawia, że otwieranie, jak i także zamykanie bramy wjazdowej czy też garażowej nie tylko jest komfortowe, ale także bezpieczne. Jaka jest konkretnie zasada działania pilota do bramy?

Bramą garażową lub wyjazdową wyposażoną w elektryczny napęd możemy sterować zależnie od potrzeb mieszkańców na kilka, przeróżnych sposobów. Pilot do bramy Nice, fachowo jest nazywany radiowymi nadajnikami.

Piloty do obsługi automatycznej bram wysyłają radiowy sygnał, który odbierany jest przez odbiornik fa, które znajdują się w centrali sterującej słownikiem. Centrala umożliwia zwykle wybranie trybu, w którym będzie działała dana brama. Najczęściej jest stosowany tryb automatyczny lub też tryb „krok po kroku”.

Automatyczny tryb umożliwia nam regulację czasu zamykania bramy. Naciśnięcie przycisku na pilocie otwiera bramę, z kolei jej zamknięcie następuje po upływie czasu ustawionego w sterującej centrali automatycznie.

W przypadku trybu określonego jako – krok po kroku, naciśnięcie pierwsze przycisku na pilocie spowoduje otwarcie bramy, drugie jej zatrzymanie, a trzecie zamknięcie. Co po niektóre centralne przeznaczone do wjazdowych bram mają jeszcze inne bardzo przydatne funkcje sterowane przy pomocy pilotów, na przykład funkcję furtki, czyli otwarcia częściowego bramy lub też otwarcia jedynie jednego skrzydła. Jak widać na powyższym obrazku jest to rozwiązanie niezwykle wygodne. Dłużej nie zastanawiajmy się nad zasadnością tego zakupu. Będziemy oczarowani.