18 kwietnia 2024

Przed czym chroni sejf z atestem?

Gdy wybieramy sejfy Warszawa do domu, lub też do firmy, to możemy znaleźć na pewno modele, które są bardzo atrakcyjne cenowo, ale są pozbawione wszelkich atestów. Znajdziemy także sejfy Warszawa atestowane, które się odznaczają licznymi certyfikatami. Na który konkretnie się warto zdecydować? O czym w ogóle świadczą konkretne atesty?

Sejf domowy jest urządzeniem, które nam się może przysłużyć w ochronie mienia. Mamy na myśli drogie gadżety, biżuterię, dokumenty, pieniądze, elektronicznie nośniki pamięci, jak i także innego rodzaju bardzo ważne przedmioty. Jeśli mają atesty, to znaczy, że zostało przebadane na okoliczność pożaru lub też włamania i do tego spełnia wszelkie wytyczne dla konkretnej klasy.

W jaki sposób przebiega przyznawanie wszelkich certyfikatów sejfom? Sejfy, które pretendują do otrzymania stosownego certyfikatu bezpieczeństwa poddany zostaje całemu szeregowi testów, podczas których są markowane sytuacje narażające go na pewne zniszczenie. Do nich wykorzystuje się wszelkie najnowsze technologie oraz do tego przeróżne narzędzia. Oblicza się czas, w którym sejf uległ danemu rodzajowi narzędzia. W taki właśnie sposób jest mu przyznawana odpowiednia klasa.

Nie mniej ważny od samej budowy sejfu jest także zamek. Z uwagi na jego trwałość przyznaje się takim urządzeniom kolejny certyfikat i dzieli na klasy odpowiednie bezpieczeństwa. Warto w zakresie wyboru konkretnego sejfu skonsultować się ze specjalista, aby zakupiony sejf był rzeczywiście świetny.