Zakup perfum w ciemno przez Internet – na co zwracać uwagę?

Perfumerie online cieszą się w dzisiejszych czasach coraz większą popularnością. Nie dość, że oszczędzamy czas, rezygnując z biegania po sklepach to jeszcze często możemy zaoszczędzić trochę pieniędzy. Nie ma co się oszukiwać – ceny w perfumerii internetowej są zazwyczaj nieco niższe niż w stacjonarnych drogeriach. Wszystko dlatego, że sklepy stacjonarne narzucają sporą marżę by zrównoważyć koszty wynajmu lokalu jak również jego utrzymania.

Zakup perfum przez internet nie zawsze okazuje się łatwym zadaniem – chyba, że wybieramy zapach, który ciągle używamy i jesteśmy mu wierni od lat. Jeśli jednak zdajemy się tylko i wyłącznie na intuicję i planujemy kupić pachnidło w ciemno, warto pamiętać o kilku, dość istotnych szczegółach. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, jak robić udane zakupy w perfumeriach online.

Jak kupować perfumy przez Internet?

Na samym początku warto zawęzić obszar poszukiwań do perfum, które znajdują się w naszej ulubionej grupie zapachowej. Jeśli najbardziej podobają nam się aromaty kwiatowe – szukajmy właśnie takich pachnideł. Jeśli wolimy zapachy nieco cięższe i bardzo wyraziste, przejrzyjmy perfumy orientalne czy szyprowe.

Kolejną rzeczą na którą powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupu perfum, których wcześniej nie używaliśmy jest ich autor. Często zdarza się tak, że perfumiarze tworzą podobne do siebie kompozycje, więc jeśli posiadamy już jakieś pachnidło danej marki, istnieje prawdopodobieństwo, że inne perfumy tego samego autora również przypadną nam do gustu.

Kupując zapach w ciemno, zwróćmy uwagę na kolor zawartości flakonika. Można z tego bowiem bardzo wiele wywnioskować. Perfumy o barwie fioletowej to najczęściej aromaty kwiatowe. Żółty bądź różowy odcień mówi nam, że mamy do czynienia z pachnidłem o akordach cytrusowych. Pomarańczowe bądź czerwone zabarwienie świadczy o tym, że to perfumy orientalne. W zapachach o kolorze zielonym najczęściej dominują nuty traw i liści.

Jak więc widać, żeby wybór perfum okazał się strzałem w dziesiątkę musimy zastosować się do kilku, istotnych wskazówek.

Więcej porad kosmetycznych można znaleźć na stronie https://blog.esentire.pl/