Własnoręcznie zrobione perfumy – warto takie posiadać?

Nierzadko nasza wyprawa do perfumerii w celu znalezienia dla siebie idealnego zapachu kończy się fiaskiem. Mimo, iż wybór w perfumeriach internetowych czy stacjonarnych jest ogromny, często nie możemy znaleźć zapachu, który urzeknie nasze serce, odda nasz styl bycia i wyrazi charakter. Wielu z nas posiadanie własnych perfum kojarzy się z luksusem i posiadaniem odpowiedniej wiedzy z tego zakresu. Tymczasem idealnie dopasowany do nas zapach możemy skomponować w zaciszu domowym bez jakiegokolwiek doświadczenia w tej kwestii.

Co jest potrzebne do stworzenia własnego zapachu?

Tworzenie własnych perfum to nie tylko świetna zabawa ale również sposób na posiadanie oryginalnego i unikatowego zapachu. Istnieje bowiem małe prawdopodobieństwo, że aromat zostanie powielony przez kogoś innego. Poza tym mamy pewność, że stworzony przez nas zapach jest w pełni ekologiczny. Najważniejszą rzeczą jest jednak to, że sami możemy zadecydować o nutach wiodących w tworzonym przez nas zapachu i skomponować go w taki sposób, by jak najbardziej przypadł nam do gustu.

Na rynku dostępne są specjalne zestawy do tworzenia własnych pachnideł, które spokojnie możemy zastąpić skompletowanymi przez nas przedmiotami domowego użytku. Nie obędzie się bez alkoholu bądź bezwonnego oleju oraz olejków eterycznych. Potrzebne będzie również odpowiednie naczynie w którym wymieszamy stworzone przez nas perfumy, kroplomierz oraz mieszadełko.

Wybierając olejki eteryczne do naszych perfum musimy kierować się własnym gustem i upodobaniami. Jeśli lubimy zapachy delikatne, lekkie i nieco orzeźwiające wybierzmy olejki o takiej właśnie woni. Takie pachnidła idealnie sprawdzą się na wiosnę jak również ciepłe, wiosenne dni. Jeśli nosimy się z zamiarem używania stworzonych przez nas perfum na ważne spotkania czy wieczorne imprezy postawmy na cieplejsze, orientalne i bardziej wyraziste nuty.

Jak więc widać, perfumy idealnie odpowiadające naszym upodobaniom możemy stworzyć bz problemu we własnych czterech ścianach. Jeśli w perfumerii internetowej czy stacjonarnej, nie znajdziemy zapachu który nas urzeknie, zabierzmy się tworzenie własnego, unikalnego aromatu.

Więcej porad kosmetycznych można znaleźć na stronie https://blog.esentire.pl/