Wesele – wyjątkowa stylizacja na wyjątkową okazję

Mając zaproszenie na wesele zazwyczaj odpowiednio wcześniej zastanawiamy się nad tym, jaką kreację wybrać. Sukienka jest tutaj punktem obowiązkowym, jednak to, na co dodatkowo powinnyśmy zwrócić uwagę to dobór odpowiedniej biżuterii.

Bardzo często zdarza się, że to właśnie odpowiednio dobrana biżuteria całkowicie zmienia nasz wizerunek i nawet z nieciekawej sukienki może zrobić dzieło sztuki. Może więc zamiast kupować kolejną sukienkę tym razem postawimy na dobrze dobraną biżuterię? Biżuteria ręcznie robiona daje nam ogrom możliwości.

Spójna i stylowa kreacja

Taka biżuteria sprawdzi się przede wszystkim w momencie, kiedy zależy nam na oryginalności. Będzie piękna i stylowa i trudno o drugą taką samą. Chcąc dodać sobie elegancji najlepiej wybrać biżuterię, której podstawą są metale szlachetne, a więc srebro lub złoto. Hitem sezonu są naszyjniki zwielokrotnione – zapinane na jeden karabińczyk, ale rozchodzące się co najmniej na kilka łańcuszków różnej wielkości. Na poszczególnych łańcuszkach mogą być umieszczone kamienie szlachetne lub kryształki.

Biżuteria dobrze dobrana do sukienki

Wykonując ręcznie robioną biżuterię – naszyjniki, bransoletki lub też kolczyki hand made z powodzeniem można wykorzystać szereg różnych półfabrykatów takich jak kamienie szlachetne, kamienie ozdobne oraz szereg koralików różnego rodzaju – to mogą być koraliki metalowe, szklane, powlekane, koraliki typu lampwork, a nawet koraliki porcelanowe. Trzeba jednak wziąć pod uwagę to, jaką sukienkę chcemy założyć – jeśli wybrana przez nas kreacja posiada duże, kolorowe wzory lub rozłożysty fason z falbanami – biżuteria powinna być raczej spokojniejsza i stonowana. Wówczas dobrym rozwiązaniem jest biżuteria w całości wykonana ze złota lub srebra – szlachetna, ale raczej spokojna i delikatna. Inaczej jest w przypadku takiej sukienki jak mała czarna lub każdej innej kreacji o prostym fasonie, gdzie zakładamy biżuterię po to, aby całość ożywić i dodać całości charakteru. Wówczas możemy pozwolić sobie nawet na bogato zdobioną kolie z dużą ilością koralików różnego rodzaju. W takiej stylizacji to właśnie biżuteria gra pierwsze skrzypce i to ona przyciąga spojrzenia.

Czasem mniej znaczy więcej

Zawsze przy dobieraniu biżuterii trzeba zachować umiar – jeśli chcemy założyć duże, zwisające kolczyki – raczej nie zakładajmy do tego tak samo obszernej kolii. Duża, kolorowa biżuteria robi wrażenie, ale pod warunkiem, że nie wyglądamy jak choinka – obwieszona wszystkim, co było w zasięgu ręki. Wybrane przez nas kolczyki czy też naszyjnik powinny być też wygodne – w końcu trzeba będzie w nich wytrzymać co najmniej kilka godzin.