W jaki sposób sprzedawać perfumy?

Mimo, że w dzisiejszych czasach wybór zapachów zarówno w drogeriach jak i perfumerii internetowej jak np. https://esentire.pl jest ogromny, wiele osób decyduje się na kupno używanych perfum. Ma to swoje zalety, szczególnie jeśli lubimy kolekcjonować flakony i każdego dnia pachnieć czymś innym. Za dużo niższą cenę możemy kupić perfumy, które zawsze nam się podobały ale na ich zakupie znacznie ucierpiałby nasz portfel. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, o czym w szczególności należy pamiętać w przypadku gdy planujemy przekazać komuś swoje perfumy.

Na co zwrócić uwagę sprzedając perfumy?

Jak już wcześniej zostało wspomniane, sprzedaż perfum to świetne rozwiązanie w przypadku zapachu, który zamiast cieszyć nasze nozdrza zaczął je po prostu drażnić i nie sprawdzą się u nas już tak dobrze jak kiedyś. By oferowane przez nas perfumy cieszyły się sporym zainteresowaniem, warto zadbać o to, by przykuwały uwagę swoim opisem i perfekcyjnie wykonanym zdjęciem.

Flakon perfum najlepiej ustawić na jasnym tle i równym podłożu tak, by widoczna była jego zawartość. Kupujący bowiem musi mieć świadomość tego, jaka pojemność perfum została wykorzystana a ile zostało jej jeszcze w buteleczce. Zdjęcie powinno być wyraźne i dokładnie prezentować oferowany przez nas produkt, ukazując także jego wady takie jak zadrapania czy odklejająca się etykieta.

Oprócz zdjęcia trzeba również postarać się o szczegółowy opis zapachu. Najważniejsze są oczywiście nazwa oraz marka perfum. Wspomnijmy także o ich koncentracji. Jeśli zamieszczone przez nas ogłoszenie dotyczy testera, również należy to zaznaczyć. W opisie należy również umieścić informację dotyczącą nut zapachowych jak również tego, czy sprzedajmy zapach dla mężczyzn, kobiet czy może perfumy unisex.

Ogłoszenie dotyczące sprzedaży flakonu najlepiej umieścić w sieci. Idealnie w tym wypadku sprawdzą się portale aukcyjne czy chociażby Facebook. W przypadku gdy nie wiemy jaką cenę zaproponować, warto skorzystać z porównywarek ale przejrzeć inne, podobne oferty i nimi się zasugerować. Jeśli z buteleczki ubyło sporo zawartości a na flakonie widoczne są pewne niedoskonałości cena musi być nieco niższa.

Więcej porad kosmetycznych można znaleźć na stronie https://blog.esentire.pl/