Tusz idealny

Tusz do rzęs to kosmetyk obowiązkowy w każdej kobiecej kosmetyczce. Dla wielu kobiet wszystkie inne kosmetyki mogą nie istnieć ale tusz do rzęs jest elementem obowiązkowym. Na pewno nie jedna z kobiet miała bądź wciąż ma problem ze znalezieniem odpowiedniego tuszu do swoich rzęs.

Wszystko zależy od tego czego oczekujemy od danego tuszu i jaki efekt chcemy uzyskać. Niektórzy chcą pogrubić swoje rzęsy, drudzy wydłużyć, a trzeci podkręcić. Wszystko to zależy od indywidualnych upodobań i typu rzęs. Dlatego warto zadać sobie pytanie – Jakie mam rzęsy i jaki efekt chce uzyskać? Gdy już dowiemy się czy nasze rzęsy potrzebują pogrubienia, wydłużenia czy podkręcenia sprawa będzie znacznie prostsza. Kolejną istotną i wręcz najważniejszą kwestią jest szczoteczka.

Polecamy również artykuł o idealnych perfumach na randkę, który można znaleźć pod adresem: http://isentire.pl/perfumy-idealne-na-randke/

Wyróżniamy wiele typów szczoteczek do rzęs:

  1. Szczoteczka klasyczna – jest to szczoteczka, która posiada włoski o jednakowej długości. Idealna dla Pań ceniących sobie naturalny i lekko pogrubiony efekt.
  2. Szczoteczka delikatnie wygięta – łatwo ją poznać po kształcie, daje efekt podkręconych rzęs.
  3. Szczoteczka sylikonowa – idealnie rozczesuje rzęsy – jest idealna dla Pań pragnących wydłużonych rzęs. Polecana jest również tym, którzy posiadają poplątane rzęsy – szczoteczka je dokładnie rozczesuje.
  4. Szczoteczka w formie stożka – służy dla efektu podkręcenia i jednoczesnego pogrubienia – dla Pań, które posiadają proste rzęsy i chcą je delikatnie podkręcić.

Kolejną istotną kwestią przy doborze tuszu, szczególnie latem jest kwestia czy chcemy, aby tusz był wodoodporny. Jeżeli rozważamy częste wypady nad zatokę, morze, jezioro, to warto rozważyć tą kwestię. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie i nie będziemy musiały się martwić, że wyjdziemy z wody wyglądając jak miś Panda. Na rynku jest mnóstwo wodoodpornych tuszy, więc każda z Pań na pewno znajdzie coś dla siebie.

Należy jednak pamiętać, że dla wodoodpornych tuszy, płyn czy mleczko micelarne różni się znacznie od tych, które zmywają zwykłe tusze. Bardzo łatwo można rozpoznać takie płyny – są dwufazowe przez co rzucają się w oczy, bo rozdzielają się na dwie warstwy. Warto zainwestować w taki płyn, aby nie uszkodzić rzęs.