Tampony O.B., czyli nieustanny rozwój w kierunku zwiększania komfortu kobiet

Dla kobiet „te dni” to zawsze wyzwanie. Często z braku wolnego czasu i natłoku obowiązków nie chcą, czy wręcz nie mogą one pozwolić sobie na odpoczynek i wolniejsze tempo życia. To dlatego możliwość wygodnego i łatwego utrzymania komfortu oraz higieny staje się dla nich priorytetem. Naprzeciw wszystkim kobietom już od ponad 60 lat wychodzi marka O.B., która cieszy się ogromnym zaufaniem i sympatią w ponad 40 krajach świata.

Jak to się zaczęło?

Tampony zrewolucjonizowały życie kobiet, zmniejszając ich ograniczenia wynikające z menstruacji. Od momentu ich wejścia na rynek, kobiety nie musiały już rezygnować z pływania i innych aktywności sportowych w trakcie miesiączki, a ponadto, tampony zwiększyły ich swobodę ruchów, ułatwiły dbanie o higienę i zminimalizowały problem zabrudzonej bielizny. A wszystko zaczęło się w 1947 r., kiedy to niemiecki inżynier dr Carl Hahn odkrył w amerykańskim czasopiśmie reklamę tamponów i stwierdził, że produkt ten powinien zostać zaoferowany również do sprzedaży w Niemczech. Jego pomysł poparła m.in. ginekolog dr Judith Esser, która wsparła powstający projekt swoją medyczną wiedzą. Miała w tym swój osobisty interes – chciała móc pływać bez względu na dzień swojego cyklu. Pomysł wspomógł również prawnik dr Heinz Mittag. To właśnie ta trójka stworzyła tampon O.B., co jest skrótem od słów „ohne Bidne” oznaczających po prostu „bez podpaski”.

Tampony O.B. dziś

60 lat od tamtych wydarzeń marka O.B. cieszy się niesłabnącą popularnością, przykładowo tylko w Niemczech sprzedawanych jest rocznie ok. 1,2 mld tamponów O.B. Firma prowadzi także nieprzerwanie badania, które stale udoskonalają produkowane tampony, podnosząc poziom ich ochrony i wygody. Dzięki tym naukowym poszukiwaniom udało się wzbogacić tampony o takie udoskonalenia jak skręcone rowki Fluid-Lock, otoczka SilkTouch, czy zabezpieczające skrzydełka SilkTouch. Dużą innowacją i udogodnieniem było także wprowadzenie różnej klasy chłonności tamponów.

Świat tamponów O.B.

Świat tamponów O.B. jest różnorodny i pełen innowacji. O.B. Orginal ze skręconymi rowkami Fluid-Lock są dostępne w trzech klasach chłonności: normal, super i super plus. Z kolei tampony O.B. ProComfort zawierają unikalną otoczkę SilkTouch, dzięki której ich aplikacja i usuwanie stało się łatwiejsze. Dodatkowo, technologia Dynamic Fit z 3D expansion pozwala na dostosowanie się tamponu do ciała i efektywne wychwytywanie płynu. A zatem ich wersja mini idealnie sprawdzi się przy pierwszych próbach korzystania z tamponów. Istnieje także wersja ProComfort Night, która zapewnia komfort w czasie snu poprzez zabezpieczające skrzydełka SilkTouch. W ofercie znajdują się także tampony Compact Aplicator, zawierające specjalny aplikator, kierujący płyn do wnętrza tamponu, co zapobiega przeciekaniu oraz gwarantuje poczucie świeżości. Po szczegóły warto zaglądnąć na stronę producenta: https://www.myob.pl/odkryj-tampony-obr

O.B. to marka, której zaufało tysiące kobiet. Warto zadbać o swój komfort i skorzystać z doświadczenia producentów tych najsłynniejszych na świecie tamponów.