Skuteczne oczyszczanie nawet wrażliwej skóry, dzięki wodnej mikrodermabrazji Hydrafacial

O oczyszczających właściwościach wody nie trzeba nikogo przekonywać. Doskonale wiemy o tym, że woda dobrze radzi sobie z usuwaniem powierzchniowych zabrudzeń na skórze, lecz czy może usunąć głęboko tkwiące problemy, takie, jak zaskórniki, trądzik, zatkane pory czy zmarszczki?

Okazuje się, że w połączeniu z działaniem próżni i dzięki zastosowaniu odpowiednio dobranych substancji leczniczych (antyoksydantów, naturalnych substancji złuszczających i nawilżających), zabieg, który opiera się na działaniu wody, może zdziałać cuda! Przekonują o tym eksperci z warszawskiej Kliniki Miracki, gdzie zabieg wodnej mikrodermabrazji – Hydrafacial – cieszy się dużym zainteresowaniem.

Wodna mikrodermabrazja – zasada działania

Terapia Hydrafacial nazywana jest również hydropeelingiem próżniowym. Zabieg ten jest dowodem na to, że głęboka regeneracja skóry możliwa jest w bardzo naturalny sposób, bez konieczności stosowania inwazyjnych metod. Oczyszczanie odbywa się tu głównie za sprawą wody, dlatego jest to jeden z najbardziej łagodnych zabiegów złuszczających, wybierany również przez osoby o cerze wrażliwej. Hydrafacial łączy w sobie bezkryształową dermabrazję, zabieg próżniowy oraz zastosowanie wybranych, naturalnych substancji aktywnych, które mogą zawierać antyoksydanty, kwas hialuronowy, glikolowy lub salicylowy. Oznacza to, że jest to zabieg o wszechstronnym działaniu – oczyszcza skórę, nawilża, odżywia i odmładza.

Hydrafacial, czyli peeling wodą

Zabieg polega na eksfoliacji, czyli usunięcia zrogowaciałego naskórka oraz dostarczeniu do skóry leczniczego koktajlu. Stosuje się w tym celu specjalne, jednorazowe dysze, przez które aplikowane jest serum dopasowane do rodzaju skóry. Może to być preparat wielofunkcyjny, który ma za zadanie oczyścić, nawilżyć i rozświetlić cerę, a także odżywić, dostarczając jej witamin i minerałów. Dla cery trądzikowej przeznaczone jest serum minimalizujące wydzielanie sebum, które równocześnie nawilża, oczyszcza, chroni i regeneruje. W celu odmłodzenia skóry stosuje się substancję, która obroni ją przed szkodliwym działaniem wolnych rodników i negatywnym wpływem środowiska – skutecznie wygładzi i zredukuje zmarszczki. Można również zdecydować się na redukcję przebarwień – odpowiednio dobrane składniki serum z powodzeniem rozjaśniają wybrane obszary skóry.

Wodna mikrodermabrazja to zabieg, który można wykonać w celu osiągnięcia długofalowych efektów, np. zahamowania zmian trądzikowych, wygładzenia zmarszczek. W celu uzyskania maksymalnych rezultatów oraz ich utrwalenia, zalecane jest wykonanie serii, najlepiej od 3 do 5 zabiegów w tygodniowych odstępach. Hydrafacial jest też świetny jako zabieg odświeżający, wykonywany w celu natychmiastowego upiększenia twarzy na szczególną okazję, np. ślub, ważne spotkanie służbowe czy randkę.

Hydrafacial – zabieg przyszłości

Hydrafacial, to prawdziwy zabieg kosmetologiczny przyszłości. Łączy on w sobie wszystko do czego dąży współczesna kosmetologia: natychmiastowe efekty, krótki czas trwania zabiegu, bezpieczeństwo i brak rekonwalescencji. Hydrafacial trwa zaledwie pół godziny, mogą się mu poddawać kobiety w ciąży i karmiące piersią, a nawet dzieci od 12 roku życia, które mają problemy z trądzikiem.

Wśród efektów należy podkreślić:

  • głębokie nawilżenie i odżywienie skóry,
  • spektakularne i natychmiastowe odmłodzenie twarzy, szyi i dekoltu,
  • zredukowanie przebarwień,
  • likwidacja drobnych zmarszczek i wyraźne spłycenie głębszych bruzd,
  • pielęgnacja skóry wrażliwej,
  • redukcja popękanych naczynek,
  • wspomaganie leczenia trądziku pospolitego i różowatego,
  • przywrócenie twarzy wypoczętego wyglądu.

Dowiedz się więcej o zabiegu: https://klinikamiracki.pl/hydrafacial/