Siarczan magnezu – jak go stosować ?

Na początek warto wiedzieć czym jest siarczan magnezu i dlaczego się go stosuje. Siarczan magnezu – inaczej sól Epsom, sól angielska, wygląda jak tradycyjna sól (stołowa) ale posiada zupełnie inne właściwości. Sól tradycyjna jest bogata w sód, natomiast sól Epsom jest źródłem magnezu, który bardzo łatwo się przyswaja.

Dlatego wszelkie zabiegi kosmetyczne, czy relaksujące kąpiele w siarczanie magnezu pomagają przyswoić organizmowi jak najwięcej tego pierwiastka – brzmi świetnie, prawda? Zamiast kupowania i łykania tony tabletek zawierających magnez wystarczy po ciężkim dniu pracy wziąć kąpiel – nie dość że nasz organizm przyswoi odpowiednią dawkę tego pierwiastka to jeszcze zyskamy odprężenie i zapomnimy o codziennych troskach życia.

Wybór kosmetyków o podobnych właściwościach znajdziesz na stronie: https://esentire.pl

Zastosowanie siarczanu magnezu.

  1. Uzupełnienie poziomu magnezu w organizmie. Do wanny należy wsypać 2-3 szklanki (1 szklanka – 250ml) siarczanu magnezu, należy przy tym pamiętać, aby woda nie była zbyt gorąca ! Taka lecznicza kąpiel powinna trwać około 25-30 minut.
  2. Zwiększenie objętości włosów. Aby włosy zyskały większą objętość i nie były ulizane, zastosuj swoją ulubioną maskę na włosy z domieszką soli Epsom. Efekt gwarantowany !
  3. Relaksująca kąpiel dla zmęczonych stóp. Moczenie w ciepłej wodzie z domieszką 1-2 szklanek siarczanu magnezu przyniesie ulgę zmęczonym i bolącym stopom.
  4. Siarczan magnezu skutecznie pomaga usunąć drzazgi. Aby pozbyć się uporczywej drzazgi, należy wykonać roztwór z 1/3 szklanki siarczanu magnezu i ciepłej wody. Mocz palca przez około 10-15 minut i spróbuj ją usunąć – drzazga nie powinna już stawiać większego oporu.