Przygotuj Skórę Na Lato

 

Pora na uzupełnienie receptury na zdrowo i pięknie wyglądające ciało, które już niebawem zostanie szczególnie wyeksponowane. Zaniedbana w sezonie zimowym cera wymaga czterech kroków przygotowujących ją na lato. O złuszczaniu i dogłębnym oczyszczaniu pisałam w ostatnim artykule. Pora na uzupełnienie.

Krok 3: nawilżanie

Krok 4: ujędrnianie i regeneracja

Złuszczona i oczyszczona skóra wymaga natłuszczenia i zachowując się jak spragniony wody kwiat, doskonale absorbuje wilgoć. Na ciało zaaplikuj więc kosmetyki nawilżające, które uzupełnią ubytki i systematycznie stosowane doskonale odżywią skórę. Idealne do tego celu mogą okazać się m.in.: Nawilżająco-wygładzający nektar do ciała z miodem, mleczkiem pszczelim i olejkiem arganowym, Lekki balsam nawilżający, Olejek do ciała.

Nawilżenie nie może jednak pozostać jedynym celem pielęgnacji. Warto również pamiętać o dostarczaniu skórze dobroczynnych składników regenerujących i odżywiających, ale także ujędrniających. Dzięki nim skóra będzie gładka, promiennie wyglądająca i uelastyczniona. Do regeneracji i odżywiania doskonale nadadzą się masła do ciała Absolute Care lub miodowe kosmetyki Korana, natomiast do ujędrnienia: Masło antycellulitowe Body Boom i Ujędrniająco-regenerujący olejek do ciała Vianek.