Powiew orientu

Na lato portale o modzie i urodzie proponują dziesiątki trendów. Coraz częściej popularne są te rodem z Dalekiego Wschodu.

Makijaż henną

Arabskie kobiety od pokoleń nie wychodzą z domu nie podkreśliwszy oczu ciemnym makijażem; od niedawna również Europejki mają słabość do henny. W dobie fascynacji wszystkim co ekologiczne, ten naturalny kosmetyk znów wraca do łask. Henna zyskuje popularność jako składnik cieni do oczu, farb do włosów, eye-linerów i odżywek.

Kimonowe nadruki

Ręcznie malowane na jedwabiu motywy kwiatów, ptaków i roślin od tysiącleci podkreślały urodę mieszkanek Chin i Japonii. Teraz również projektanci tacy jak Karl Lagerfeld i John Galliano ozdabiają nimi swoje kreacje. Modelki na wiosenno-letnim pokazie Louis Vuitton przypominały współczesne gejsze – w jedwabnych, prostych sukienkach ozdobionych kontrastowymi motywami roślinnymi i z gładkimi, nisko upiętymi włosami.

Spodnie Alladyna

W krajach arabskich noszą je niemal wszyscy, my dopiero się do nich przekonujemy. Idealne na lato, niekrępujące ruchów a przy tym efektowne. Nie dziwne, że w tym sezonie znajdziemy je wszędzie: od wybiegów (np. Dsquared, Diesel), przez sklepy sieciowe (H&M, Mango), po supermarkety. Modne są zarówno te lniane, kolorowe, jakby wyjęte z arabskiej ulicy, jak i nowoczesne – dżinsowe.