Płyny do płukania jamy ustnej, które sprawdzą się u całej rodziny

Czy odpowiednie szczotkowanie jest jednym kluczem do posiadania pięknych i przede wszystkim zdrowych zębów? Ależ skąd. Nie można zapominać także o uzupełnieniu tej czynności — dokładnym płukaniu jamy ustnej. Dobrze dobrany płyn do płukania jamy ustnej nie tylko rewelacyjnie odświeża oddech, ale też wpływa korzystnie na nasze całe uzębienie, język i jamę ustną. Chociaż płyny są tylko uzupełnieniem higieny jamy ustnej, pozwalają oczyścić naprawdę trudno dostępne miejsca, do których szczoteczka, czy też nić dentystyczna, nie jest w stanie dotrzeć. Niektóre płyny mają właściwości wybielające, przeciwbakteryjne, a także sprawdzają się rewelacyjnie przy różnego rodzaju zapaleniach dziąseł. W dzisiejszym wpisie podpowiemy, które płyny do płukania jamy ustnej, sprawdzą się świetnie u całej rodziny i dlaczego warto się na nie zdecydować. Wszystkie nasze propozycje pochodzą z: https://www.listerine.pl/products

1. LISTERINE® COOL MINT Płyn do płukania jamy ustnej – ten płyn zasługuje na uwagę między innymi dlatego, że rewelacyjnie radzi sobie z zapobieganiem powstawaniu płytki nazębnej, która jest jedną z głównych przyczyn chorób dziąseł. Cool Mint usuwa bakterie w jamie ustnej, odświeża oddech i zawiera sporo olejków eterycznych, takich jak: eukaliptusowy, tymolowy, mentylowy i salicylan metylu. Efekt jest taki, że płyn nie tylko pielęgnuje naszą jamę ustną, ale i rewelacyjnie odświeża, a przyjemny smak sprawia, że z powodzeniem mogą po niego sięgać zarówno dorośli, jak i dzieci.

2. LISTERINE® TOTAL CARE ZERO™ Płyn do płukania jamy ustnej — nasza druga propozycja nie bez powodu cieszy się niesłabnącą popularnością wśród klientów. Płyn Total Care Zero zachwyca swoim neutralnym smakiem i naprawdę kompleksową ochroną jamy ustnej. Płyn ma łagodny smak i przyjemny zapach, doskonale wzmacnia zęby, usuwa bakterie i rewelacyjnie odświeża oddech. Łagodniejszy smak i zero alkoholu to tylko jego nieliczne zalety. Ten egzemplarz podobnie – będzie idealny do stosowania dla całej rodziny.

3. Płyn do płukania jamy ustnej dla dzieci – Listerine Smart Rinse — chociaż nasza trzecia propozycja została stworzona głównie z myślą o dzieciach, nic nie stoi na przeszkodzie, aby po ten płyn sięgali także dorośli. Płyn chroni przed powstawaniem ubytków w zębach i próchnicy. Posiada odpowiednią ilość fluorku, która sprawia, że sprawdzi się nawet u najmłodszych. Płyn dociera do całej jamy ustnej, usuwa szkodliwe bakterie, a także posiada unikalny dozownik, który umila najmłodszym jego stosowanie.