Perfumy wycofane z produkcji – można je jeszcze zdobyć?

Z pewnością każdy z nas ma flakon swoich ulubionych perfum, którym jest wierny od lat i z którymi nigdy by się nie rozstawał. Piękny zapach potrafi zdziałać cuda – poprawia samopoczucie, koi nerwy jak również dodaje nam pewności siebie. Czasem jednak zdarza się tak, że wybierając się do drogerii bądź przeglądając ofertę perfumerii internetowej nie możemy znaleźć swojego ulubionego pachnidła. W takim wypadku możemy spodziewać się najgorszego – producent wycofał dane perfumy ze sprzedaży. Powodów takiego stanu rzeczy może być wiele. Najczęstszą przyczyną jest jednak niskie zainteresowanie danym pachnidłem. Nie trzeba się od razu załamywać ponieważ istnieje kilka możliwości na zdobycie swojego ukochanego zapachu. Dziś podpowiadamy, jak to zrobić.

Gdzie szukać wycofanych z produkcji perfum?

Po pierwsze, upewnijmy się że produkt na sto procent został wycofany ze sprzedaży. To, że nie znajdziemy go w perfumerii, którą najczęściej odwiedzamy, nie oznacza, że nie jest dostępny gdzieś indziej. Przeszukajmy dokładnie inne źródła bo może okazać się, że nasz ulubiony zapach jest na wyciągnięcie ręki.

Warto zerknąć też na stronę konserwatorium L’Osmothèque. Znajdziemy w niej dane na temat poszczególnych perfum i dowiemy się, które pachnidła są dostępne, które wycofane a które możemy nabyć w edycji limitowanej.

Jeśli sprawdzi się czarny scenariusz i okaże się, że perfumy zostały wycofane, warto przejrzeć ogłoszenia na portalach aukcyjnych. Ludzie często zamieszczają tam oferty sprzedaży perfum, które są prawdziwymi perełkami. Zdarza się, że ktoś przed wycofaniem zapachu, kupił jego spory zapas i teraz chce go odsprzedać.

Ulubionego pachnidła można poszukiwać także za pośrednictwem portali społecznościowych. Istnieje jeszcze jedna możliwość: zakup odpowiednika perfum. Są one dużo tańsze i zazwyczaj różnią się od oryginału w mniejszym bądź większym stopniu, natomiast dadzą nam chociaż namiastkę naszego ukochanego zapachu.

Gdy poszukiwania nadal nie przyniosą skutku, można zamieścić swoje ogłoszenie o poszukiwaniu perfum.

Więcej porad kosmetycznych można znaleźć na stronie https://blog.esentire.pl/