Manicure hybrydowy krok po kroku – jakich akcesoriów do paznokci potrzebujesz?

Paznokcie hybrydowe to hit ostatnich sezonów. Wyglądają pięknie, a do tego utrzymują się nawet przez kilka tygodni, co jest niezwykle wygodne i praktyczne. Manicure hybrydowy wygląda naturalnie i utwardza płytkę paznokcia. Jak go wykonać samodzielnie?

Czy manicure hybrydowy można wykonać w domowym zaciszu? Oczywiście, że tak. I najlepsze jest to, że wcale nie jest to takie skomplikowane. Trzeba mieć odrobinę wiedzy, wprawy i dobrej jakości akcesoria do paznokci.

Hybryda krok po kroku

Jakie produkty są potrzebne, by wykonać manicure hybrydowy?

  • pilnik do paznokci,
  • blok polerski,
  • cleaner, czyli odtłuszczacz,
  • baza do hybryd,
  • cążki i patyczki do skórek,
  • waciki bezpyłowe,
  • lakiery hybrydowe,
  • top do hybryd,
  • oliwka do skórek
  • oraz lampa UV bądź LED.

Na początku pilnikiem nadajemy pożądany kształt płytce paznokcia. Obecnie najpopularniejszy jest kształt tzw. migdałka, który jest także dość prosty w wykonaniu. Później dokładnie usuwamy lub wycinamy skórki, używając do tego cążek lub patyczka. To ważna czynność, bowiem skórki zalane lakierem nie prezentują się dobrze, a lakiery hybrydowe nie powinny pozostawać na skórze. Gdy już to zrobimy, w ruch idzie blok polerski, którym zmatowimy paznokcie. Następnie przecieramy płytkę wacikiem bezpyłowym nasączonym cleanerem.

Baza do hybryd, lakiery hybrydowe i top do paznokci

Teraz w ruch idzie baza do hybryd. Jest ważna, bowiem wyrównuje płytkę, wygładzając przy tym jej drobne nierówności. Gęsta baza pozwala też wydłużyć płytkę – wówczas potrzebne są specjalne naklejki, które wkłada się pod paznokcie. Baza do hybryd musi być utrwalona w lampie do hybryd LED lub UV.

Później wybieramy kolory paznokci, czyli kolory lakierów hybrydowych, i nakładamy od jednej do trzech cienkich warstw (każdą utrwalamy w lampie UV bądź LED – czas uzależniony jest od tego, jakie lakiery hybrydowe są przez nas używane i z jaką lampą mamy do czynienia). Jeśli nałożymy zbyt grubą warstwę, to może on się rozlać na skórki bądź nieestetycznie pofalować.

Nasz manicure hybrydowy jest prawie gotowy. Na pomalowane lakierami paznokcie nakładamy top do hybryd. Kosmetyk ten gwarantuje ochronę lakieru. Ważne, by był nałożony równomiernie, jednak tu także warstwa powinna być cienka. Do wyboru są lakiery matowe i błyszczące, w zależności od tego, na jakim wykończeniu nam zależy. Jeśli chcemy mieć tzw. efekt mokrych paznokci, to należy wybrać top do hybryd z połyskiem.

Na koniec paznokcie przemywamy cleanerem, by je odtłuścić i aby usunąć warstwę depresyjną (klejącej się nawierzchni). Niektóre topy nie wymagają już przemywania cleanerem, po utrwaleniu w lampie paznokcie hybrydowe są gotowe.

By dopieścić manicure, warto nasmarować skórki oliwką, która je nawilży i poprawi ich ogólny wygląd.