Jaką kurtkę wybrać? – przegląd najmodniejszych kurtek w tym sezonie

Zakup kurtki to bardzo często jednorazowy wydatek na kilka lat. Nie należą one do najtańszych części garderoby, nic więc dziwnego, że kupując kurtkę chcemy by był to dobry wybór. Czym, więc warto się kierować podczas zakupu kurtki? Postaramy się przybliżyć to w tym artykule, a zaczniemy od trendów.

Najmodniejsze kurtki w tym sezonie – powrót do przeszłości?

Jak wiadomo, moda cały czas ulega zmianom i modyfikacjom. Jest w niej jednak pewien stały, niezmienny element. Mianowicie – moda ciągle czerpie inspiracje z przeszłości. To co kiedyś było modne, przeszło efekt boomu oraz etap kiczu – dziś wraca na nasze półki w pełnej chwale i nie wygląda jakby szybko miało z nich zniknąć. Dlatego zastanawiając się nad zakupem kurtki młodzieżowej, warto kierować się zasadą ponadczasowości. Jest kilka elementów, na które warto zwrócić uwagę:

Po pierwsze – kolor. Kolory takie jak czerń, granat oraz brąz to barwy, które towarzyszą nam przez lata i pozostaną z nami jeszcze drugie tyle. Kiedy neonowe kurtki za rok będziemy chcieli wyrzucić na śmietnik, tak czarna kurtka nadal będzie nam służyć i będziemy czuć się w niej swobodnie.

Następnym elementem będzie dokładny rodzaj kurtki – kiedy mamy już kolor, to tak naprawdę mniej istotny dodatek. Jednak jeśli zależy nam na nowoczesnych kolorach, które szybko mogą wyjść z mody – warto zastanowić się nad odpowiednim dla nas rodzajem i stylem.

   

Jaki rodzaj kurtki najlepiej wybrać?

Wszystko oczywiście zależy od potrzeb oraz pory roku, na jaką szukamy kurtki. Jeśli szukamy kurtki zimowej, którą będziemy zakładać na co dzień, warto zwrócić uwagę na to, by była odpowiedniej długości. Najlepiej sprawdzą się tutaj kurtki nieco dłuższe, za biodra. Kolejnym elementem będzie podszycie kurtki. Warto, by była porządnie ocieplana. Następnie można zwracać uwagę na takie elementy jak futrzany kaptur itp. Jest to już kwestia gustu – jednak futrzane kaptury, towarzyszą nam już przez długie lata i nic nie zapowiada tego, by miały wyjść z mody w najbliższej przyszłości.

Jeśli na zimę szukamy kurtki bardziej dostosowanej do sportowego trybu życia, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na wygodę. Taka kurtka musi przede wszystkim dostosować się do osoby, która ją nosi. Nic nie może się podwijać, zawijać lub uciekać. Dlatego warto, by była bardziej przylegająca do ciała i nieco krótsza.

Szukając kurtki przejściowej, trzeba pamiętać o tym, że ma nam ona służyć w różnych sytuacjach. Ma zarówno chronić nas przed silnym wiatrem oraz deszczem, a jednocześnie nie być zbyt ocieplana. Takie kurtki najczęściej służą nam wiosną oraz wczesną jesienią.

Najpopularniejszymi modelami kurtek w tym wypadku, są tak kurtki zwane bomber jackets. Kurtki w stylu bomber, są charakterystyczne dzięki ściągaczom na rękawach oraz na zakończeniu kurtki. Jedną ich wadą może być fakt, że bardzo często występują bez kaptura. Jeśli więc zależy nam na tym elemencie, warto zastanowić się nad klasyczną wiatrówką.

Podsumowując – wybierając kurtkę czy to zimową czy przejściową, warto znać swoje potrzeby. Z taką wiedzą, dużo łatwiej będzie dokonać odpowiedniego zakupu, który przyniesie satysfakcję i radość.