Jak zrobić makijaż kocie oko?

To pytanie zadają sobie kolejne pokolenia kobiet, które marzą o wizerunku a’la Brigitte Bardot. Udany makijaż przede wszystkim zależy od kosmetyków.

Z reklam można się dowiedzieć, że konkretny rodzaj eye-linera jest najlepszy i wygrywa z innymi. W rzeczywistości to, czy dany kosmetyk się sprawdza, w dużej mierze zależy od gustu. Eye liner w płynie jest dobry dla osób, które lubią staranny efekt. Trzeba jednak mieć do niego pewną rękę, bo wszystkie pomyłki taki kosmetyk uwypukla, a późniejsze ich usunięcie może być trudne. To też sposób na makijaż w stylu Amy Winehouse- zrobienie podobnych kresek kredką zajęłoby dużo czasu.

Kredka jest lepsza dla osób, które cenią smokey-eyes i przydymiony efekt. Osoby, które mają małe doświadczenie w makijażu, często skarżą się jednak, że mocno brudzi dłonie czy twarz podczas nakładania. Istnieją też eye-linery wysuwane w sztyfcie – dają mniej spektakularny efekt, ale używa się ich wygodnie nawet przy braku wprawy. Istnieją też hinduskie kayale – wymagają dużej wprawy i dają spektakularny efekt.

Więcej porad kosmetycznych można znaleźć na stronie https://blog.esentire.pl/