Jak się pozbyć niechcianego tatuażu? Laserowe usuwanie jest rozwiązaniem!

Tatuaż to coraz bardziej popularna metoda ozdabiania skóry. Jedni robią go, aby wyrazić specyficzne poglądy, inni po prostu chcą ozdobić skórę pięknym, kolorowym rysunkiem. Bywa niestety też tak, że decyzję o zrobieniu tatuażu podejmujemy zbyt pochopnie – pod wpływem chwili lub w młodym wieku – i po pewnym czasie tego żałujemy.

Wtedy na pomoc przychodzą nowoczesne metody usuwania tatuażu, które można bezpiecznie wykonać w gabinetach medycyny estetycznej, np. w klinikach Bieńkowscy Clinic, mieszczących się w Bydgoszczy i Częstochowie. Do tego celu używa się specjalnego lasera, za pomocą którego można również usunąć makijaż permanentny.

Innowacyjny laser

W celu usunięcia niechcianego tatuażu – bez ryzyka blizn czy przebarwień – najlepiej oddać się w ręce profesjonalisty, który dysponuje najlepszym sprzętem na rynku. Jednym z najbardziej uznanych laserów, służących do usuwania tatuażu, jest obecnie Cutera Enlighten Triplex Pico. Umożliwia zastosowanie najszerszego zakresu parametrów zabiegu: długości fali 532, 670 lub 1064 nm oraz pracy w szybkości piko- lub nanosekundowej. Możliwość pracy w różnych trybach zwiększa możliwość zindywidualizowania terapii i zwiększenia jej skuteczności.

Jak usunąć tatuaż? Przebieg zabiegu

Usuwanie tatuażu jest dużo bardziej bolesne niż jego wykonywanie, dlatego przed zabiegiem konieczne jest zastosowanie znieczulającego żelu z tetrakainą. Dodatkowo laser został wyposażony w system chłodzący, który znacząco podnosi komfort zabiegu.

Zastosowanie aż trzech długości fali lasera pozwala na dotarcie do różnych głębokości skóry i zniszczenie tatuażu o zróżnicowanym zabarwieniu. Usuwanie kolorowego tatuażu laserem polega na rozbijaniu dużych cząstek barwnika na mniejsze. Najlepsze efekty w niszczeniu bardzo drobnych cząsteczek barwnika przynosi zastosowanie technologii pikosekundowej (10-12 sekundy), czyli impulsu trwającego jedną miliardową część sekundy. Aplikacja energii w tak krótkim czasie wywołuje zjawisko fotomechaniczne, które niszczy barwnik skutecznie. Mimo najnowocześniejszej technologii zastosowanej w laserze Cutera Enlighten Triplex Pico, dla uzyskania satysfakcjonujących efektów zazwyczaj konieczne jest poddanie się serii 2-3 zabiegów.

Czy tatuaż zniknie bez śladu?

Zastosowanie innowacyjnego lasera Cutera Enlighten Triplex Pico zapewnia całkowite usunięcie barwnika, a nie, jak to bywa w przypadku starszych urządzeń tego typu, tylko jego rozjaśnienie. Jednak należy pamiętać, że nawet w przypadku zastosowania tak nowoczesnego lasera efekt nie jest od razu widoczny. Tatuaż zanika w ciągu kilku tygodni po wykonaniu zabiegu, a całkowicie niewidoczny staje się po wykonaniu ostatniej sesji zabiegowej. Laserowe usuwania tatuażu wykonane przez osobę niedoświadczoną, używającą nieprofesjonalnego sprzętu może powodować tzw. włóknienie skóry, tworząc mało estetyczny efekt tatuażu wymieszanego z blizną i czyniąc go niezwykle trudnym do usunięcia.

Jak zadbać o skórę po zabiegu?

Dla wzmocnienia efektów laserowego usuwania tatuażu po zabiegu zalecane jest:

  • połączenie terapii z innymi zabiegami kosmetycznymi i medycznymi, np. fotomodulacją, laserem frakcyjnym, zastosowaniem czynników wzrostu;
  • używanie kosmetyków intensywnie nawilżających;
  • unikanie ekspozycji skóry na promienie słoneczne i stosowanie ochrony przed promieniowaniem UV;
  • stosowanie zaleconych przez lekarza preparatów wspomagających regenerację skóry.

Więcej o ofercie Bieńkowscy Clinic znajdziesz na stronie: https://bienkowscyclinic.pl/