Idealny podkład – jak go dobrać ?

Na pewno każda kobieta w swoim życiu boryka się z problemem jak dobrać podkład, aby idealnie pasował. Nie jedna też na pewno napotkała masę podkładów, które tworzyły efekt maski.

Przy doborze podkładu ważne jest przede wszystkim odpowiednie dobranie koloru do Naszej twarzy, żeby wszystko idealnie pasowało i nie tworzyło jaśniejszego efektu na twarzy, a ciemniejszego na szyi. Jeśli dobierzemy już idealny kolor podkładu, kolejną ważną kwestią jest jego ton.

Przeważnie podkłady wpadają w 3 podstawowe tony: różowy, pomarańczowy i żółty, dlatego też tak ważnym jest jego dobór. Kolejnym dość istotnym problemem jest efekt maski. Często zdarza się tak, że jak już dobierzemy idealny kolor i ton, podkład daje efekt maski na naszej skórze.

Nie chce się idealnie stopić z naszą skórą, nie dopasowuje się do niej idealnie i wygląda to bardzo bardzo sztucznie. Kolejną istotną rzeczą jest odpowiednie krycie, bo przecież po to właściwie kupujemy podkład. Chcemy nim zakryć swoje wszelkie niedoskonałości i problemy skórne.

Jednakże istotnym jest, aby z tym nie przesadzić i wybierać mocno kryjące podkłady tylko jeśli rzeczywiście ich potrzebujemy. Jeśli na przykład problemem dla Nas stanowi strefa T, lepiej wybrać średnio kryjący podkład i zastosować mocniejszą warstwę na tą konkretną strefę, albo nałożyć tylko jedną warstwę i wspomóc się korektorem. Natomiast jeśli nie mamy problemowej skóry i chcemy wyrównać tylko jej koloryt warto postawić na delikatny podkład, coś w rodzaju kremu BB i ewentualnie wspomóc się zwykłym korektorem.

Polecamy również artykuł o idealnych perfumach na randkę, który można znaleźć pod adresem: http://isentire.pl/perfumy-idealne-na-randke/