Grupy zapachowe perfum – ile ich wyróżniamy?

Każdy z nas ma na pewno swoją ulubioną grupę zapachową perfum i zazwyczaj właśnie do niej zawężamy obszar poszukiwań swojego ulubionego pachnidła. Wybór perfum to sprawa niezwykle indywidualna – gustów w tej kwestii jest tyle, ile ludzi na świecie. Podczas gdy jedni wolą zapachy ciężkie i intensywne, inni chętniej będą sięgać po aromaty delikatne i lekkie. Ważne jest to, by stosowane przez nas perfumy urzekły nasze nozdrza jak również oddawały nasz charakter oraz styl bycia. W dzisiejszym artykule zdradzamy, czym różnią się od siebie poszczególne nuty zapachowe.

Rodzaje zapachów perfum

Najpopularniejszą i najliczniejszą grupę zapachów w drogeriach czy perfumerii internetowej stanowią perfumy w kwiatowe. Prym wiedzie w nich albo jeden gatunek albo kompozycja składa się z wielu kwiatów. Tego typu pachnidła wyróżniają się lekkością i delikatnością oraz podkreślają kobiecy urok.

Spora sympatią cieszą się także zapachy kwiatowe. Najczęściej są one uzupełniane aromatami kwiatów. Takie perfumy zazwyczaj są słodkie i dedykuje się je głównie młodym paniom.

Zapachy cytrusowe jak sama nazwa wskazuje zawierają w swoim składzie owoce takie jak: mandarynka, pomarańcza, pomelo, limonka czy bergamotka. Są orzeźwiające, dodają energii do działania i pozytywnie nastrajają.

Rześkie i świeże perfumy to zapachy z grupy wodnej – poczuć w nich możemy bowiem powiew morskiej bryzy. Takie aromaty najczęściej łączone są z kwiatowymi bądź korzennymi akordami.

Kolejną grupę stanowią zapachy orientalne. To idealne rozwiązanie dla osób, które lubią ciężkie i intensywne aromaty. W ich składzie znajdziemy drzewo sandałowe, wanilię, bursztyn czy piżmo.

Zapachy szyprowe z pewnością nie każdemu przypadną do gustu. Są dość specyficzne i wytrawne. Do ich produkcji wykorzystywane są aromaty mchu dębowego, szałwii, bergamotki czy paczuli.

Na drogeryjnych półkach możemy także spotkać się z perfumami, zawierającymi w sobie namiastkę lasu. Tę grupę określa się mianem paprociowej. Znajdują się w niej perfumy o ziołowych bądź drzewnych akordach.

Więcej porad kosmetycznych można znaleźć na stronie https://blog.esentire.pl/