Dlaczego mikrodermabrazja jest coraz bardziej popularna?

Odkąd pojawiła się w gabinetach kosmetycznych, mikrodermabrazja jest znana jako zabieg, który jest atrakcyjny dla osób w każdym wieku i o każdym typie skóry. Korzyści płynące z mikrodermabrazji doceniają najbardziej osoby, którzy chcą odświeżyć wygląd swojej skóry bez uciekania się do bardziej czasochłonnych i inwazyjnych procedur, takich jak głębokie peelingi chemiczne lub leczenie laserowe. Dlaczego jeszcze mieszkańcy Krakowa tak chętnie decydują się na ten zabieg?

Nieinwazyjność mikrodermabrazji

Mikrodermabrazja usuwa wady na poziomie powierzchni, lecząc tylko zewnętrzną warstwę skóry. Zabiegi mikrodermabrazji w Krakowie są wykonywane najczęściej za pomocą ręcznego urządzenia, ale można zdecydować się również na inne rodzaje mikrodermabrazji. Działanie wszystkich polega na tym, iż usuwają po prostu warstwę powierzchniową martwych komórek skóry poprzez delikatne złuszczanie. Nie ma tutaj miejsca na jakiekolwiek uszkodzenie cery i jest to jeden z głównych argumentów, który przemawia do Krakowian.

Mikrodermabrazja bez bólu

Mikrodermabrazja nie jest bolesną procedurą. Według opinii osób, które zdecydowały się już na wykonanie tego zabiegu, możesz odczuwać drapanie lub lekkie pieczenie, ale najczęściej przypomina to alternatywną wersję masażu. Znieczulenie w ogóle nie jest potrzebne.

Pamiętaj jednak, że po zabiegu Twoja skóra może być:

  • różowa,
  • lekko spuchnięta,
  • bardziej wrażliwa.

Są to jednak typowe zachowania cery po wykonaniu mikrodermabrazji i te działania niepożądane zwykle utrzymują się tylko przez jeden dzień. Co więcej, dermatolog na pewno zastosuje kojący krem nawilżający po zabiegu i udzieli wskazówek co do ochrony przeciwsłonecznej – w celu ochrony nowej warstwy skóry, która została odsłonięta podczas mikrodermabrazji.

Szybkość mikrodermabrazji

Inną zaletą mikrodermabrazji jest to, że ta procedura jest szybka:

  • mikrodermabrazja twarzy zajmuje około pół godziny,
  • mikrodermabrazja szyi trwa około 20 minut.

Uwaga – możesz potrzebować kilku sesji, aby osiągnąć optymalne wyniki. Warto jednak zauważyć, że niektórzy ludzie potrzebują tylko dwóch sesji w tym samym miesiącu, uzupełnionych comiesięcznymi zabiegami podtrzymującymi. Jest to kwestia bardzo indywidualna, na którą wpływa wiele różnych czynników.

Zabieg dla każdego rodzaju skóry

Jedną z najważniejszych zalet tego, że z mikrodermabrazji korzysta tak wiele osób jest fakt, że to bardzo uniwersalna procedura i nadaje się właściwie w przypadku skóry wszelkiego rodzaju.

Szczególnie jednak mikrodermabrazja jest polecana w przypadku problemów kosmetycznych związanych ze starzeniem się skóry, takich jak:

  • uszkodzenie słoneczne,
  • plamy starcze,
  • różne inne rodzaje przebarwień.

Mikrodermabrazja przynosi również korzyści osobom z tłustą skórą, zmniejszając niewielkie blizny potrądzikowe.