Depilacja laserowa – gładkie ciało na długi czas

Depilacja laserowa cieszy się wśród kobiet ogromną popularnością, głównie ze względu na trwałe efekty, które gwarantuje. Możliwość pozbycia się zbędnego owłosienia na długi okres czasu, to zaleta, która skłania Panie do skorzystania z takiego rozwiązania.

Czym jest depilacja laserowa?

Na samym wstępie warto wyjaśnić, na czym właściwie polega zabieg depilacji laserowej. Owłosienie zostaje usunięte dzięki specjalnym wiązkom światła laserowego, które przenika w głąb skóry. Wytwarzające się wówczas ciepło skutecznie niszczy cebulki włosów. Specjaliści posługują się także w tej kwestii terminem termolizy. Jednym z najskuteczniejszych oraz najbezpieczniejszych urządzeń wykorzystywanych w trakcie tego zabiegu jest laser diodowy. Przeznaczony on jest praktycznie do wszystkich rodzajów skóry

Wady i zalety depilacji laserowej oraz przeciwwskazania do zabiegu

Wiele osób, które nigdy wcześniej nie poddawały się depilacji laserowej, często ma pewne wątpliwości. Oprócz zaczerwienienia i dyskomfortu odczuwanego podczas zabiegu, epilacja w żaden sposób nie odbija się negatywnie na naszym zdrowiu. Zaczerwienienie znika zazwyczaj po kilku bądź kilkunastu godzinach. Najlepiej zrezygnować na jakiś czas z dezodorantów, antyperspirantów i kosmetyków, które dodatkowo mogą podrażniać naskórek. Towarzyszący ból to z kolei kwestia indywidualna. Podczas gdy jedna osoba praktycznie w ogóle nie będzie go odczuwać, ktoś inny może podczas zabiegu sporo się nacierpieć. Warto również wspomnieć o tym, że najwięcej bólu przysparza depilacja bikini i okolic pach.

Laserowe usuwanie owłosienia nie powinno być wykonywane u osób cierpiących na łuszczycę czy bielactwo. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest także ciąża. Jeśli jesteśmy w trakcie przyjmowania leków uczulających, również powinniśmy zrezygnować z depilacji laserowej.

W dzisiejszych czasach istnieje mnóstwo klinik czy gabinetów, które oferują tego typu usługi. Pracownia Wdzięku i Urody Rzeszów to jedno z miejsc, gdzie można liczyć nie tylko na wysoką jakość świadczonych usług, ale i profesjonalny zespół fachowców.