Czy warto kupować perfumy w prezencie?

Okazji do podarowania prezentów jest mnóstwo – urodziny, imieniny, święta. Często w naszej głowie pojawia się pustka i kompletnie nie mamy pojęcia co wręczyć danej osobie. W takim wypadku najlepiej wybierać uniwersalne prezenty czyli takie, których używa każdy. Jednych z nich są bez wątpienia perfumy. W tym wypadku trzeba być jednak bardzo ostrożnym i znakomicie znać gust obdarowywanej osoby, by prezent nie okazał się klapą, który trafi na półkę i będzie leżał nieużywany. Jeśli jednak staniemy się posiadaczami nietrafionego prezentu w postaci perfum, podpowiadamy, co możemy z nim zrobić.

Co zrobić z nietrafionym prezentem w postaci perfum?

Najłatwiej oczywiście, byłoby sprzedać perfumy. Warto więc popytać wśród znajomych czy gustują w takich zapachach i zaproponować im flakon w okazyjnej cenie. Jeśli żaden z naszych najbliższych nie jest miłośnikiem takich aromatów, warto wystawić ogłoszenie na portalach aukcyjnych. Tego, kto zna dany zapach i używa go od lat, atrakcyjna cena z pewnością skłoni do zakupu. Sprzedawanie prezentu może nie jest najlepszym rozwiązaniem i może urazić osobę, która nam go wręczyła ale przy zakupie tego typu upominków musimy liczyć się z taką ewentualnością.

Zapach, który nie koniecznie podoba nam się na naszej skórze, idealnie może sprawdzić się jako perfumy do wnętrz. Unoszący się aromat w naszym domu czy mieszkaniu z pewnością poprawi nam samopoczucie i umili nam czas spędzony w naszych czterech ścianach.

Jeśli w naszej rodzinie bądź najbliższym otoczeniu jest osoba, która gustuje w zapachu, do którego my nie możemy się przekonać, warto jej wręczyć upominek w postaci naszych perfum. Nie ma sensu by drogi flakon, zalegał na półce i stał nieużywany. Komuś innemu może sprawić ogromną radość – warto o tym pomyśleć w ten sposób.

Zdarza się,że perfumeria internetowa czy stacjonarna oferuje swoim klientom możliwość zwrotu. Nie uda nam się to jednak, jeśli nie mamy dowodu zakupu i opakowania w nienaruszonym stanie. Jeśli znamy dany zapach i od początku wiemy, że nie będziemy go używać, lepiej w ogóle nie otwierać pudełka.

Więcej porad kosmetycznych można znaleźć na stronie https://blog.esentire.pl/