Chlorowodorek magnezu sześciowodny- co to ?

Chlorowodorek magnezu sześciowodny ma postać kryształków bądź płatków, jest bezwonny i bezbarwny, bardzo łatwo się go rozpuszcza. Tak samo jak siarczan magnezu jest bogaty w magnez i bardzo łatwo wchłania się do organizmu.

Jest bogatym źródłem chloru, zapobiega infekcjom i już po kilku miesiącach jego stosowania widać znaczną poprawę. Pomaga zachować dobre samopoczucie i równowagę, wspomaga pracę całego układu nerwowego i znacznie wpływa na poprawę pracy umysłu.

Dla osób, które słabo przyswajają magnez drogą pokarmową, bądź nie tolerują magnezu w tabletkach jest znacznym ułatwieniem. Dzięki regularnym kąpielą w chlorowodorku magnezu sześciowodnym poziom magnezu w organizmie znacznie się podniesie.

Więcej na temat siarczanu magnezu znajdziesz również pod adresem: http://isentire.pl/siarczan-magnezu-jak-go-stosowac/

Zastosowanie chlorowodorku magnezu sześciowodnego.

  1. Relaksująca i odprężająca kąpiel lecznicza. Do kąpieli dosypujemy 1-2 szklanki chlorowodorku magnezu. Kąpiel powinna trwać nie dłużej niż 25-30 minut. Należy uważać, aby woda nie była zbyt gorąca. Podczas kąpieli można odczuwać uczucie gorąca, drapania czy nawet lekkiego szczypania. Nie należy się jednak tym przejmować, gdyż skóra po chwili się przyzwyczai i wszystkie negatywne odczucia miną. Sama kąpiel jest przyjemna i odprężająca, pomaga zapomnieć o problemach i znacznie uspokaja.
  2. Chlorowodorek magnezu pozwala zniwelować nieprzyjemny zapach butów. Dlatego jest idealny dla osób, które mają problemy z potliwością stóp. Aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu wystarczy namoczyć skarpetki w roztworze z chlorowodorkiem magnezu i pozostawić je na kilka godzin w obuwiu.

UWAGA !! Jeśli przyjmujesz antybiotyk, chlorowodorek magnezu znacznie osłabia jego działanie, dlatego należy go użyć 3-4 godziny przed połknięciem antybiotyku.