Cellulit – co jest jego przyczyną i jak się go pozbyć

Wiosna już zawitała, pora rozprawić się z odwiecznym wrogiem .

Ponad 90 % kobiet ma problem z pomarańczową skórką. Błędnym myśleniem jest to że cellulit to problem u kobiet z nadwaga , własnie nie. Do dermatologów coraz częściej zgłaszają się młode dziewczyny, regularnie uprawiające sport i aktywne fizycznie. Niektóre osoby są po prostu bardziej na niego podatne i potrzebują pomocy specjalistów, aby się go pozbyć. Cellulit zdecydowanie rzadziej dotyczy płci męskiej – zdarza się on raz na kilkaset przypadków i najczęściej spowodowany jest nadmierną masą ciała i zaburzeniami układu endokrynologicznego. 

Cellulit pojawia się, kiedy tkanka tłuszczowa, woda i inne produkty przemiany materii są rozmieszczone nierównomiernie. W efekcie nieprawidłowej cyrkulacji krwi i limfy, pojawia się tzw. skórka pomarańczowa, czyli charakterystyczne zgrubienia i fałdy. Cellulit jest widoczny na udach, brzuchu, pośladkach oraz biodrach.

Sposobów na walkę ze skórką pomarańczową jest wiele. Podstawa to dieta,ważne aby opierała się ona na zasadach racjonalnego i zdrowego żywienia. Należy spożywać 4–5 posiłków w regularnych odstępach czasu.

Zabiegi na cellulit:

ćwiczenia na cellulit – trening aerobowy, czyli szybki marsz, jazda na rowerze, stepper, pływanie
aerobik w wodzie – napina skórę, dzięki czemu przyspieszony zostaje obieg limfy
masażer na cellulit – elektryczny albo zwykły; przykłada się go do skóry, wykonując koliste ruchy po ciele – mają odpowiadać ruchowi krwi; zwiększa skuteczność zabiegów
tabletki na cellulit – przyspieszają metabolizm komórkowy lub poprawiają cyrkulację krwi i limfy
krem na cellulit – usuwa szkodliwe toksyny i zmagazynowaną nadmierną ilość tłuszczu