Bądź piękna przez cały rok!

Piękna twarz to niekoniecznie idealne rysy, perfekcyjnie zarysowane kości policzkowe czy doskonały kształt nosa. Piękna twarz to zadbana, promienna cera, która zdobi kobiecą buzię znacznie lepiej niż najlepszy makijaż. Niestety upływ czasu zmienia ją i zaczyna ona coraz bardziej odbiegać od ideału. Odpowiednia pielęgnacja i właściwe nawilżanie sprawią, że na najlepszy krem przeciwzmarszczkowy można będzie zdecydować się nieco później.

Przede wszystkim nawilżanie

Aby zachować na długo piękną cerę, trzeba ją systematycznie, dobrze nawilżać. Niestety nie ułatwia tego naturalny proces organizmu, polegający na systematycznej utracie wody. W ten sposób codziennie z naszego ciała znika 2-2,5 l wody, a z tego aż 0,5 l wyparowuje przez skórę. Ta staje się sucha i bardzo podatna na proces starzenia. Aby opóźnić moment pojawienia się na twarzy pierwszych i kolejnych zmarszczek, trzeba nie tylko pić odpowiednią ilość płynów, ale także należy dbać o zachowanie właściwego stopnia nawilżenia skóry.

Dobry krem nawilżający sprawi, że cera będzie dobrze nawilżona. Jeśli zawierać będzie takie składniki jak ceramidy, kwasy tłuszczowe czy kwas hialuronowy, to podtrzymane zostaną także naturalne procesy produkcji kolagenu i elastyny, a skóra na dłużej zachowa swoją elastyczność i sprężystość. Znacznie później na skórze zaczną pojawiać się drobne zmarszczki i dopiero wówczas trzeba będzie sięgnąć po najlepszy krem przeciwzmarszczkowy.

Dlaczego pojawiają się zmarszczki?

W miejscu, gdzie załamuje się struktura skóry, najczęściej na skutek destrukcji podtrzymującego ją włókna kolagenowego, formuje się zmarszczka. To oznaka naturalnego starzenia się skóry. Niestety pierwsze zmarszczki pojawiają się często już przed trzydziestką. Moment ich pojawienia się nie jest identyczny w każdym przypadku. Wpływ na to mają uwarunkowania genetyczne, tryb życia i sposób pielęgnacji skóry. Jeśli cera jest odpowiednio nawilżana i odżywiana, jeśli ma możliwość naturalnej regeneracji i jest chroniona przed nadmiarem promieni słońca, to zmarszczki pojawią się na niej znacznie później. W innych warunkach nie pomoże nawet najlepszy krem przeciwzmarszczkowy.

Jaki powinien być ten najlepszy krem przeciwzmarszczkowy?

Dobry preparat kosmetyczny, który będzie w stanie spowolnić procesy formowania się zmarszczek i co za tym idzie – zapewniać piękny wygląd każdego dnia, musi mieć przemyślaną recepturę. Z pewnością powinien zawierać kolagen, który wesprze słabnące włókna kolagenowe, lub kwas hialuronowy, który sprawi, że skóra będzie miała lepszą zdolność do utrzymywania wilgoci.

Najlepszy krem przeciwzmarszczkowy powinien zawierać także składniki o właściwościach antyoksydacyjnych, zwalczających wolne rodniki, bo to one są odpowiedzialne za przyspieszanie procesów starzenia.