Alkohol jako składnik perfum

Na anatomię perfum składa się mnóstwo, różnych składników. Najczęściej w naszym ulubionych kompozycjach spotykamy aromaty kwiatów bądź owoców. Nierzadko również producenci perfum wykorzystują w swoich dziełach akordy korzenne, orientalne czy drzewne. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że składnikiem perfum może być nawet… alkohol. Mimo, że większości kojarzy on się tylko i wyłącznie w postaci smakowitego trunku, którym delektujemy się z kieliszka, procenty często możemy spotkać także na półkach perfumerii.
Alkohol potrafi nadać pachnidle niezwykłego i oryginalnego charakteru. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, które trunki najczęściej wykorzystywane są do produkcji perfum.

Co mówią nam poszczególne alkohole o charakterze perfum?

Na wstępie należy zaznaczyć fakt, że zarówno woda perfumowana jak i toaletowa czy kolońska posiadają w swoim składzie alkohol. Jest on odpowiedzialny za rozpuszczanie olejków zapachowych i tym samym za prawidłowe wymieszanie się mikstury.

Alkohol, który najczęściej możemy spotkać w perfumach to whiskey bądź burbon. Ich woń można określić jako ciepłą i otulająca. Najlepiej łączy się ona z aromatem miodu, czekolady bądź przypraw. Perfumy z domieszką tego typu alkoholu to symbol elegancji – doskonale sprawdzi się u mężczyzn, którzy znają swoja wartość i chcą uwodzić swoim zapachem.

W perfumach często możemy znaleźć również rum. Ma charakterystyczny zapach i z pewnością przypadnie do gustu mężczyznom, który lubi przygody oraz zabawę w doborowym towarzystwie. Aromat rumu jak i whiskey zazwyczaj wyczuwalny jest w serce kompozycji.

Kolejny trunki, używane do produkcji perfum to koniak bądź brandy. Są wykwintne i takie też jest pachnidło z ich dodatkiem. Jeśli więc wyczujemy ten zapach w nucie głowy bądź serca możemy mieć pewność, że perfumy będą luksusowe i eleganckie.

Zapach wódki natomiast kojarzy się z szaloną zabawą. Najczęściej zestawiony on jest z cytrusami bądź aromatami traw.

Artykuł o podobnej tematyce można znaleźć na stronie https://urodaidealna.pl/procenty-w-perfumach/